Sikeres Hydrogen Week

Több mint 200 kiállító – köztük a nemzetközi partnerek Brazília és Dél-Afrika képviselői – népesítette be a kiállítást innovatív termékeikkel, projektjeikkel és terveikkel. Több mint 200 előadó vett részt abban, hogy a magas szintű politikai konferencia és a B2B fórum 27 szekciója során élénk és lenyűgöző beszélgetések folytak.

A hetet két jelentős bejelentés zárta a hidrogén szektorban: hétfőn Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke arról tájékoztatta a jelenlévőket, hogy 2024 tavaszán kerül sor az Európai Hidrogénbank második aukciójára 2,2 milliárd eurós költségvetéssel. Ez a szám csaknem háromszorosa a kísérleti aukció költségvetésének, és megfelel annak a 3 milliárd eurós kötelezettségvállalásnak, amelyet először von der Leyen elnök tett az Unió helyzetéről szóló 2022-es beszédében.

A Magyar Hidrogén technológiai Szövetség több fontos esemény mellett személyes szakmai egyeztetéseket folytatott többek között a BMW, a Hydrogen Europe,  a Lengyel, a Let és a Szlovák hidrogénszövetség vezetőivel.

 

A kísérleti árverés apropóján Wopke Hoekstra volt holland külügyminiszter és jelenlegi éghajlat-politikai biztos az eseményre érkezett csütörtökön, hogy hivatalosan is elindítsa a 800 millió eurós versenyt. A licit már megnyílt, és a nyertes projektekről 2024 áprilisára várható döntés.

Eközben von der Leyen elnöknek még egy bejelentést kellett tennie: megállapodást kell kötnie a brazil Piauí állammal egy 10 GW-os zöld hidrogén létesítmény építésének támogatásáról, amely egy 2 milliárd eurós Global Gateway beruházás része a hidrogén értékláncban Brazíliában.

„Ez egy újabb fantasztikus Európai Hidrogén Hét volt, és szeretnénk köszönetet mondani minden kiállítónknak, szponzorunknak, támogatónknak, partnerünknek, előadónknak és látogatónknak, hogy ilyen sikeressé tették ezt. Sikerült fontos párbeszédet folytatnunk, megosztani a tudást és a jövőről alkotott elképzeléseinket, és hatalmas bejelentéseket is hallhattunk, amelyek a hidrogén szektorban is visszhangra találnak majd” – mondta Jorgo Chatzimarkakis, a Hydrogen Europe vezérigazgatója.

Ezúton is szeretnénk köszönetet mondani An Stroobandtnak – a szövetségi energiaügyi miniszter kabinetfőnökének helyettesének, Belgium, Terje Aaslandnak – kőolaj- és energiaügyi miniszternek, Norvégia, Gillian Martinnak – MSP-nek, skóciai energiaügyi miniszternek, Tarik Hamane-nek. , a Marokkói Fenntartható Fejlődési Ügynökség vezérigazgatója, Rafael Tajra Fonteles, Piauí állam kormányzója (Brazília), Zeid Al Ghareeb – a Szaúd-Arábiai Királyság Energiaügyi Minisztériuma, a Körforgásos Széngazdaság Nemzeti Programjának főigazgatója, Bonginkosi Nzimande – felsőoktatási, tudományos és innovációs miniszter, Dél-Afrika.

Kérjük, őrizze meg a következő Európai Hidrogén Hét időpontját, amely 2024. november 18. és 22. között lesz!