A Daimler Truck, a Volvo Group, a cellcentric és a Toyota Motor Corporation megállapodást írt alá, az üzemanyagcellás technológia fejlesztéséről.
A három vállalat egyenlő részesedéssel készül együttműködni, A felek kiegészítő tapasztalata és szakértelme támogatja és előmozdítja közös céljukat, hogy nehézteherautók és más, hasonló igényű alkalmazások számára kidolgozzanak, gyártsák és kereskedelmi forgalomba hozzanak üzemanyagcellás rendszereket. Emellett a Toyota és a cellcentric közösen kívánja irányítani az üzemanyagcellás egységcellák fejlesztését és gyártását – amelyek az üzemanyagcellás rendszerek alapját képezik –, valamint közvetlenül összekapcsolják az architektúrát és vezérlőelemeket, azzal a céllal, hogy versenyképes termékeket hozzanak létre.
A cél, hogy a cellcentric legyen az a közös kompetenciaközpont, amely fejleszti, gyártja és kereskedelmi forgalmasítja az üzemanyagcellás rendszereket nehéz, terepen és más hasonló igényű nehézmeneti alkalmazásokhoz.
A Daimler Truck, a Volvo és a Toyota a hidrogént az egyik kulcsfontosságú energiaforrásként helyezték el a közlekedés szén-dioxid csökkentésében, és a sejtcentrikus technológiai innovációt előmozdítják az üzemanyagcellás rendszerek terén, ezáltal hozzájárulva a hidrogéntársadalom megvalósulásához.
Karin Rådström, Daimler Truck elnöke és vezérigazgatója elmondta: „Büszkék vagyunk arra, hogy a Toyota részvényesként csatlakozik a cellcentrichez. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy erősítsük a hidrogéntechnológia fejlesztését és továbbfejlesztését, amely szerintünk kiegészíti az akkumulátor-elektromos hajtásokat a közlekedés szén-dioxid csökkentésében.”
Andreas Gorbach, a Daimler Truck igazgatótanácsának tagja, a Truck Technology-ért felelős és korábbi cellacentric vezérigazgatója úgy fogalmazott: „A világ legnagyobb autógyártójával és üzemanyagcellás úttörőjével való együttműködés számunkra kiváltság―és döntő tényező abban, hogy a hidrogén a közlekedésben valósággá vált, és cellacentrikust a haszongépjárművek üzemanyagcellás technológiájának világszerte meghatározó helyévé vált.”
Martin Lundstedt, a Volvo Group elnöke és vezérigazgatója a megállapodás kapcsán kiemelte:
„Örömmel fedezzük fel ezt az együttműködést a Toyotával, hogy a cellcentric-en keresztül gyorsíthassunk és kritikus tömeget teremtsünk a hidrogénalkalmazásokhoz. Ez fontos jelzés az ügyfelek, beszállítók és az ökoszisztéma többi résztvevője számára. Tekintettel a nettó zéró szállításra való átállás felgyorsítására való felgyorsítás fontossága a nagyszerű vállalatok összefogásának és együttműködésének szükségessége, mint valaha. A Toyota befogadása nagy ugrás lesz iparágaink szén-dioxid csökkentésének megvalósítása felé.”
Koji, Sato, Toyota elnöke és vezérigazgatója köszönetét fejezte ki: „Mélyen hálásak vagyunk a lehetőségért, hogy hamarosan csatlakozhatunk a Daimler Truck és a Volvo Group partnereihez a hidrogén társadalom építésében. a cellcentric, amely mély szakértelemmel rendelkezik a kereskedelmi területeken, valamint a Toyota több mint 30 éves személyautó-fejlesztésével, egyesítheti erősségeit, hogy a világ egyik vezető üzemanyagcellás rendszerét hozza létre nehézgépjárművek számára. A Toyota továbbra is hozzájárul a hidrogéntársadalom megvalósításához hasonló gondolkodású partnerekkel együtt.”
„Rendkívül büszkék vagyunk arra, hogy a Toyota részvényesként csatlakozik a cellcentrichez – ez nagyszerű bizalom jele a cégünkben a világ egyik vezető autóipari vállalatától. Együtt, ebben az új rendszerben, várjuk, hogy megragadjuk a lehetőséget, hogy jelentősen javítsuk vállalatunkat az egész értékláncban.” ― emelte ki Nicholas Loughlan, CTO ügyvezető igazgatója.




