Szakmai találkozó a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség és az Oława EKO Energia Klaszter között.

A 2023 június 26-án a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség delegációját látta vendégül az Oława EKO Energia Klaszter. Az EKO Klaszterben tett tanulmányúttal kezdődő találkozón, amelynek középpontjában az agrohidrofotovoltaikus technológiák és a hidrogén felhasználásában alkalmazott megoldások állnak, részt vesznek: Nyikos Attila – a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség (HHTA) ügyvezető igazgatója, a Földművelésügyi Minisztérium képviselőivel: Juhász Anikó – a Földművelésügyi Minisztérium helyettes államtitkára, Pintér Elemér Levente és Bige Zoltán szakács stratégiai referens, Nitrogen Plants. Az igen értékes megbeszélések során mindkét félnek lehetősége volt bemutatni napi tevékenységét és megbeszélni az együttműködési lehetőségeket; a résztvevőknek lehetőségük volt kétoldalú találkozókon is részt venni. „Örömünkre szolgál, hogy társházigazdái lehetünk ennek a találkozónak. Köszönet a magyar képviselőknek az információcseréért és a látogatásért, amely minden bizonnyal sok közös kezdeményezést fog eredményezni a közeljövőben”- hangsúlyozta Oława EKO Energia Klaszter hivatalos közleményében.