Kína megduplázza hidrogénjárműflottáját, és 2030-ra 3,5 dollár alá csökkenti a zöld hidrogén árát.
A tiszta energia területén vezető szerepének megerősítésére a kínai kormány ambiciózus tervet jelentett be. A cél, hogy 2030-ra 100 000 db-ra bővítse üzemanyagcellás járműflottáját. Ez a cél a 2025-re kitűzött cél megduplázását jelenti, az Ipari és Informatikai Minisztérium, valamint két másik kulcsfontosságú minisztérium közös körlevele szerint.
Az olcsóbb hidrogén lehet a gazdaság fő hajtóereje:
A sikeres program fő eleme a zöld hidrogén árkorrekciója, amivel a hidrogént a gazdasági növekedés valódi motorjává tegye. A lépéssel megpróbálják lecsökkenteni a fejlesztés kezdeti szakaszát jellemző magas költségeket. A cél az, hogy a zöld hidrogén országos ára 2030-ra kilogrammonként 3,62 USD alá érjen, sőt, versenyképes régiókban akár 2,17 USD-re is csökkentsék.
Az optimizmus ellenére a hatóságok elismerik, hogy az iparág továbbra is jelentős akadályokkal néz szembe, mint például a tárolási és szállítási infrastruktúra hiánya, a magas működési költségek és a korlátozott alkalmazási forgatókönyvek.
Kína már most is élen van ebben a technológiai versenyben ahol a hidrogén alkalmazása a nehézszállítási és ipari alkalmazásokban erősödött meg az elmúlt időszakban.
Ebben fontos szerep jutott a pénzügyi ösztönzők megjelenésének: A résztvevő városcsoportok akár 232 millió dolláros jutalmat kaphatnak csoportonként, ha hidrogénberuházást indítanak. A hivatalos adatok szerint 2025 végén az országban közel 40 000 hidrogénjármű adtak el. 574 hidrogénutántöltő állomás működik. Napi ellátási kapacitása meghaladja a 360 tonnát.
Ezzel az új szabályozási kerettel az ázsiai óriás megerősíti szándékát, hogy vezesse a globális dekarbonizációs versenyt, és a hidrogént használja kulcsként ipari és közlekedési mátrix átalakításához.




