Megerősítették az Ukrán – Magyar együttműködést

Együttműködési megállapodást írt alá az Ukrán Hidrogéntanács és Energia Szövetség, valamint a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség. A memorandum számos területen fogalmaz meg a hidrogéngazdaság fejlesztése érdekében együttműködési szándékot.

A megállapodás olyan fontos területeken fogalmaz meg együttműködési szándékot, mint a tudományos ötletek és szakértelem cseréje, egyedi projektek támogatása és azok előkészítése, határokon átnyúló pályázatok és projektek generálása, együttműködés a határokon átnyúló szabályozásban vagy a hidrogéntechnológiához kapcsolódó kereskedelmi lehetőségek feltérképezése és elindítása.

A megállapodást a Budapest Hydrogen Summit konferencián ünnepéjes keretek között (2024 április 10-én) Polina Kazakevych az Ukrán Hidrogéntanács és Energia Szövetség elnöke és Vigassy Csaba a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség ügyvezetője írta alá.