Közel 1000 középiskolás diák részére tartottunk a zöld hidrogénről tanórát.

Közel 1000 középiskolás diák részére tartott a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség tanórát a zöld hidrogénről és annak fontosságáról. Olyan kiemelt érdeklődés övezte a „Kicsi a hidrogén, de erős” című tanórát, hogy számos meghívást vissza kellett utasítani, de a tervek szerint a Szövetség a következő évben is folytatja a programot.

A Fenntarthatósági Témahét egy évente megrendezett Kárpát-medencei oktatási program. A Témahét célja a fenntarthatóság komplexitásának bemutatása, a diákok szemléletformálása egy cselekvő program keretében. Ebben az évben a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség is csatlakozott a programhoz. Lakatos Attila Róbert a szövetség kommunikációs és vállalati kapcsolatok vezetője tartotta. Összesen 8 iskolában, négy településen, Budapesten, Százhalombattán, Győrben és Dunaújvárosban, közel 1000 diák hallgathatott meg előadást a zöld hidrogénről, a technológiai fontosságáról és a benne rejlő lehetőségekről.

A jellemzően április közepén zajló témahetet a Szövetség részéről két héttel ki kellett bővíteni annyi érdeklődő középiskolából érkezett felkérés. Olyan kiemelt érdeklődés övezte a „Kicsi a hidrogén, de erős” című tanórát, hogy számos meghívást vissza kellett utasítani, de a tervek szerint a Szövetség a következő évben is folytatja a programot.

A jubileumi 10. Fenntarthatósági Témahét megszervezésére 2025. április 7-11. között kerül sor, struktúrája és lebonyolítása az elmúlt évek sikeres gyakorlatát követi. A program nem riogat és nem a világvégét jövendöli, hanem bemutatja az egyén és a közösség szerepét, felelősségét és cselekvési lehetőségeit. A Témahét az iskolák számára kínál lehetőséget arra, hogy a fenntarthatósággal kapcsolatos ismereteket kreatív és interaktív módon adják át a diákoknak. A Témahéten évente 1800 iskola 420 000 diákja vesz részt.