A világ első tengeri elektrolizálója jól vizsgázott.

A világ első olyan telephelye, ahol tengeri szélenergiából zöld hidrogént állítanak elő a tengeren, a Franciaország partjainál lebegő 1 MW-os elektrolizátorból állította elő első hidrogénszállítmányát.

Az 1 MW-os \”Sealhyfe\” kísérleti projektet a francia tiszta hidrogéngyártó, az Lhyfe és az amerikai székhelyű Plug Power fejlesztette ki, amely az elektrolizátort szállította. Naponta akár 400 kg zöld hidrogén előállítására is képes.

Az elektrolizátort Saint-Nazaire partjainál vetették be, először hat hónapig egy prototípus hullám energy platformon a rakpart közelében, majd később egy úszó szélerőműbe szállítják, körülbelül 20 km-re a parttól.

A tengeri zöld hidrogén elérheti a 3 GW kapacitást

A 18 hónapos demonstrációs kísérleti szakasz végén az Lhyfe arra számít, hogy képes lesz egy érettebb offshore termelési rendszert tervezni és nagy léptékben alkalmazni. Azt mondja, hogy 2030-35-re 3 GW tengeri elektrolizátorkapacitásra lehet számítani.