A Gebrüder Weiss Kft. Magyarországon elsőként hidrogén meghajtású teherautót tesztel disztribúciós fuvarfeladatok végrehajtására. Június harmadik hetében országszerte H2 üzemű, 18 tonnás járművel továbbít küldeményeket a Linde Gáz Magyarország Zrt. közreműködésével.
A társaság a CO2 kibocsátás mentes jármű tesztfutásával erősíti a zöld logisztika iránti elkötelezettségét.
Ez a hidrogénkamion aznap délután bemutatkozik a ZÖLD FUVAROZÁS Út a jövőbe: a hidrogénhajtású kamion című konferencián amelyet a NiT Hungary és a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség közös hibrid rendezésű konferenciája.. A program keretében a helyszínen hidrogén hajtású kamiont (Hyundai XCIENT Fuel Cell) és egy hidrogén hajtású szeméjautót (Toyota MIRAI) is megtekinthetnek, valamint közvetlen ismereteket szerezhetnek az alkalmazási tapasztalatokról a résztvevők.
A technológia jövőbeni lehetséges szerepét ismerteti a Gebrüder Weiss Kft. stratégiájában sajtónyilvános esemény keretében Varga Bálint, a Gebrüder Weiss Kft. ügyvezetője.
Hegedüs Ákos, a Linde Gáz Magyarország Zrt. vezérigazgatója a hidrogén üzemanyag magyarországi tankolásának jelenlegi lehetőségeit és az üzemanyag
hazai gyártásával összefüggő terveket mutatja be.
Lepsényi István, a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség elnöke és Weingartner Balázs, a HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség elnök-vezérigazgatója bemutatja magyar hidrogénstratégia és a tervezett töltőállomások telepítésének ütemezését és a várható hatását, továbbá a nyilatkozók a helyszínen választ adnak a felmerülő kérdésekre a technológiával kapcsolatban.
A rendezvény keretében tankolási bemutatót tart a LINDE. Előzetes regisztráció alapján (09:00-9:45 és 11:30-12:30 között) korlátozott számban lehetőséget biztosítunk a pilótafülkében egy tesztkörön részt venni.
Az esemény szabadtéren kerül megrendezésre.
Parkolni a LINDE telephelye előtti utcarészen lehetséges.
Időpont: 2023. június 22. csütörtök, 10:00 óra
Helyszín: LINDE Gáz Magyarország Zrt. telephelye
1097 Budapest, Illatos út 11/a 



