European Hydrogen Week

2022.10.24-28-án zárult az Európai Hidrogén Hét, amelyet a Hydrogen Europe szervezett az Európai Bizottsággal és a Tiszta Hidrogén Partnerséggel együttműködve a brüsszeli kiállítási központban. A hidrogén közösség több mint 3200 érintettje gyűlt össze, hogy tanúi legyenek több mint 120 kiállítónak és 150 előadónak, akik az ágazat értékláncának minden elemét lefedték. A kiállítóteremben a résztvevők első kézből láthatták a legújabb elektrolizáló- és üzemanyagcellás technológiákat, valamint kézzel tapinthattak és tesztelhettek hidrogénes teherautókat, buszokat és autókat. A Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség, a HYDROGEN EUROPE tagjaként  kapott meghívást és vett részt az eseményen, ahol az Európai és a Világ szövetség vezetőivel is megbeszélést folytat Lepsényi István a szövetség elnöke. Az esemény második napján ünnepélyes keretek között vette fel tagjai közé a Magyarországot a GHIAA, amely 2022-ben Szöulban jött létre18 ország hidrogénipari szövetség részvételével. Megfogalmazásuk szerint a meghatározó gazdasági szereplők és a magánszféra nemzetközi együttműködése elengedhetetlen a hidrogéngazdaságra való átálláshoz, a globális éghajlatváltozás leküzdéséhez és a szén-dioxid-semlegesség eléréséhez. A magas szintű szakpolitikai konferenciákon a hidrogénipar legjelentősebb képviselői vettek részt, és az új iparág legsürgetőbb témáival foglalkoztak: a sürgősség és a pragmatizmus szükségessége a szabályozási keret létrehozása során, a különböző ágazatok előtt álló egyedi kihívások, pl a szén-dioxid-mentesítésre és arra, hogy a hidrogén hogyan segíthet, és hogyan maradhatunk vezető pozícióban egy olyan iparágban, amely felkeltette a világ többi részének figyelmét. Az esemény második napját Frans Timmermans úr, az Európai Bizottság alelnökének látogatása és beszéde emelte ki, amelyben bejelentette 3 milliárd eurós új alapok felszabadítását az Innovációs Alap közelgő novemberi felhívásának részeként. Ezek felülmúlják a von der Leyen elnök által a Hidrogénbankra szánt 3 milliárd eurót. Timmermans alelnök elmondta, hogy a zöld hidrogén most „napirendünk élén áll az európai zöld megállapodás, de a világjárványból való kilábalás szempontjából is”, és az ukrajnai háborút követően „kulcsszerepet fog játszani az energetikai átállásban és az európai energiaszuverenitás megteremtése”. A rendezvény sikeréről Jorgo Chatzimarkakis, a Hydrogen Europe vezérigazgatója így nyilatkozott: „Végre értünk valamit, ami mérföldkőnek számít ágazatunk számára, és új referenciapontot jelent az energiával kapcsolatos európai és globális fejlesztések terén. Köszönjük minden kiállítónknak, előadónknak és résztvevőnknek, és várjuk, hogy újra találkozzunk a jövő évi, 2023. november 20-24-i kiadásunkon.” /a hír 2022 október 27-én frissült/
20221026_150922
B1
B2
B3
B4
B5
Előző Következő