Cél, hogy a hidrogéntechnológiához kapcsolódó legújabb fejlesztések eljussanak Magyarországra

Azzal a céllal látogatott 2023 szeptember 13 és 15 között Lepsényi István a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség elnöke Dél Koreába, hogy reszt vegyen a Hidrogén Világszövetségek (GHIAA) vezetőinek a találkozóján és egyeztessen Mr. James Kimmel a H2 Approtium elnök vezérigazgatójával, valamint Shin Dong-min, a Hyundai haszongépjárművek új üzleti fejlesztéséért felelős vezetőjével.  Az Approtium Ipari gázok gyártója a dél-koreai Ulsanban. A cég olyan az egyik legnagyobb hidrogén előállító és szállító vállalat Dél Koreában, míg a Hyundai a hidrogén haszongépjárművek fejlesztésében jár élen. Az egyeztetések elsődleges célja, hogy a hidrogéntechnológiához kapcsolódó legújabb fejlesztések eljussanak Magyarországra ez által a technológiában résztvevő és érintett vállalkozások és üzletágak is erősödjenek. Lepsényi Istvánt az egyeztetésekre Pusztai Kálmán Dél Koreai külgazdasági attasé is elkísérte.