Mintegy 60 magyar és német nagyvállalat vezetője és képviselője vett részt azon a Bajor – Magyar Üzleti online fórumon, amelyet a Bajor Hidrogén Központ és a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség szervezett a Magyarország bajorországi főkonzulátusa, valamint a Német-Magyar Ipari és Kereskedelmi Kamara szakmai támogatásával. A 2023 július 15-én tartott esemény célja a két ország hidrogén szövetség tagjainak az összekapcsolása, a technológiához kapcsolódó közös együttműködési lehetőségek feltárása, motiválása volt.
Az online fórumon résztvevő cégvezetők megismerkedhettek, mint a Magyar, mint a Bajor Energiaügyi Minisztérium hidrogén stratégiájával, a két ország hidrogénszövetségeinek a programjaival és a meghatározó vállalatok fejlesztéseivel, üzleti lehetőségeivel.
Az eseményen Roland Weigert, Bajorország Gazdasági, Regionális Fejlesztési és Energiaügyi Minisztériumának Államtitkára köszöntőjében elmondta; „A hidrogén technológiák és az abban rejlő hatalmas növekedési potenciál, a kapcsolódó fejlesztések új lehetőségeket nyitnak a Magyar – Bajor közös hidrogénstratégia kialakításában, folyamatos fejlesztésében.” Hozzátette – jól látható a két ország határozott céljai hidrogéntechnológiában, hiszen míg Magyarország a Zöld hidrogén előállítás ás tárolás, addig a Bajor gazdaság az ipari alkalmazások és az infrastruktúra fejlesztésben erősödött.
Horváth Viktor Energiaügyi Minisztérium Energiaátmenetért felelős helyettes államtitkára hangsúlyozta a hidrogéngazdaság kialakításának a fontosságát majd hozzátette a cél az, hogy minél több magyar cég vehessen részt ebben a folyamatban. Köszöntőjében kihangsúlyozta, hogy „az Energiaügyi Minisztérium rövidtávú prioritása, hogy kialakítsa a hidrogéntechnológiai beruházások megfelelő jogszabályi környezetét”.
Lepsényi István a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség elnöke előadásában elmondta, hogy a Kormány által kialakított hidrogén stratégia megvalósítása elindult és jól érezhetően a hazai vállalatok, vállalkozások és egyetemek egyre nagyobb szerepet tudnak vállalni ebben a munkában. A Bajor és a Magyar hidrogén szövetség által szervezett esemény kapcsán kiemelte, hogy „nagyon fontos az a folyamatos szakmai kapcsolat amely az előző évben a két szövetség között elindult, hiszen a hazai vállalatok részére gazdasági és technológiai fejlesztésében teremt lehetőséget.”
Az online fórumon 5 német (HiTES Holding GmbH, MAN, Paul Group, Proton Motor Fuel Cell GmbH és a THOST) és 5 magyar ( WABERER’S, GANZAIR Kft, Kontakt-Elektro Kft, HORGE, GOLDION) cég mutatta be technológiához kapcsolódó projektjeiket.
Az esemény előkészítő rendezvénye volt a 2023 decemberére tervezett Nürnbergi Bajor – Magyar Hidrogéntechnológiai szakmai útnak.
Az online fórumon résztvevő cégvezetők megismerkedhettek, mint a Magyar, mint a Bajor Energiaügyi Minisztérium hidrogén stratégiájával, a két ország hidrogénszövetségeinek a programjaival és a meghatározó vállalatok fejlesztéseivel, üzleti lehetőségeivel.
Az eseményen Roland Weigert, Bajorország Gazdasági, Regionális Fejlesztési és Energiaügyi Minisztériumának Államtitkára köszöntőjében elmondta; „A hidrogén technológiák és az abban rejlő hatalmas növekedési potenciál, a kapcsolódó fejlesztések új lehetőségeket nyitnak a Magyar – Bajor közös hidrogénstratégia kialakításában, folyamatos fejlesztésében.” Hozzátette – jól látható a két ország határozott céljai hidrogéntechnológiában, hiszen míg Magyarország a Zöld hidrogén előállítás ás tárolás, addig a Bajor gazdaság az ipari alkalmazások és az infrastruktúra fejlesztésben erősödött.
Horváth Viktor Energiaügyi Minisztérium Energiaátmenetért felelős helyettes államtitkára hangsúlyozta a hidrogéngazdaság kialakításának a fontosságát majd hozzátette a cél az, hogy minél több magyar cég vehessen részt ebben a folyamatban. Köszöntőjében kihangsúlyozta, hogy „az Energiaügyi Minisztérium rövidtávú prioritása, hogy kialakítsa a hidrogéntechnológiai beruházások megfelelő jogszabályi környezetét”.
Lepsényi István a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség elnöke előadásában elmondta, hogy a Kormány által kialakított hidrogén stratégia megvalósítása elindult és jól érezhetően a hazai vállalatok, vállalkozások és egyetemek egyre nagyobb szerepet tudnak vállalni ebben a munkában. A Bajor és a Magyar hidrogén szövetség által szervezett esemény kapcsán kiemelte, hogy „nagyon fontos az a folyamatos szakmai kapcsolat amely az előző évben a két szövetség között elindult, hiszen a hazai vállalatok részére gazdasági és technológiai fejlesztésében teremt lehetőséget.”
Az online fórumon 5 német (HiTES Holding GmbH, MAN, Paul Group, Proton Motor Fuel Cell GmbH és a THOST) és 5 magyar ( WABERER’S, GANZAIR Kft, Kontakt-Elektro Kft, HORGE, GOLDION) cég mutatta be technológiához kapcsolódó projektjeiket.
Az esemény előkészítő rendezvénye volt a 2023 decemberére tervezett Nürnbergi Bajor – Magyar Hidrogéntechnológiai szakmai útnak.
Tekintse meg az előadásokat és a résztvevő cégeket




