Közel 500 diák tanulhatott a hidrogéntechnológiáról
Ebben az évben is kiemelt érdeklődés fogadta a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség előadás sorozatát, amelyet a Zöld Híd önkéntes szakértői program keretében tartottunk 10 közép és álltalános iskolában. Összesen 13 osztály részére tartott előadáson közel 500 gyermek hallgatta meg a „Kicsi a hidrogén, de erős” című előadást, amelyben a megújuló energia fontosságáról, azon belül a hidrogén szerepéről és a technológia nyújtotta lehetőségekről kaptak átfogó képet a diákok. Ebben az évben már másodjára csatlakozott a Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség a Zöld Híd önkéntes szakértői programhoz melynek célja, hogy hidat képezzen az oktatási intézmények és azok a szervezetek, vállalatok, intézmények, valamint szakértők között, amelyek tevékenységükben, működésükben vagy szemléletükben érintettek a fenntarthatóság összetett kihívásaiban, illetve az innováció különböző területein. A Szövetség részéről tartott előadások három területre fokuszált, a fenntarthatóság fontos szerepére, amely bemutatta a megújuló energia fontosságát, a fenntarthatóságot támogató új megoldások és innovációk bemutatására, amelyek diákok számára kézzelfoghatóvá tették a technológiát, illetve a pályaorientációs célokra és lehetőségekre. A Magyar Hidrogéntechnológiai Szövetség kiemelt kommunikációs tervei közé tartozik egy a 12 – 16 éves korosztály részére szervezett interaktív képzési sorozat beindítása.
Közel 500 diák tanulhatott a hidrogéntechnológiáról Read More »
