A 2024 június 26-i közgyűlésen a Hydrogen Europe tagjai megszavazták 7 új igazgatósági tag kinevezését. Az új igazgatósági tagok, mint az ágazat vezetői, hozzájárulnak a Szövetség ambícióinak irányításához, miközben folyamatosan dolgozunk a globális szén-dioxid-semlegesség előmozdításán.
Az újonnan megválasztott tagok:
- Stefano Innocenzi, az Európa Nyugat elnöke, a LINDE az ipar képviseletében
- Tom Hautekiet, az infrastruktúra képviseletében az Antwerpen-Bruges-i kikötő üzleti átállási igazgatója
- Piero Ercoli, az Infrastruktúrát képviselő SNAM Dekarbonizációs Egység ügyvezető igazgatója
- Dr. Danica Maljković, műszaki igazgató, DOK-ING Indeloop, a kkv-k képviseletében
- Dr. Beate Grota, a mérnöki energiamegoldások (PS/EE) ügyvezető alelnöke, Robert Bosch a technológiai szolgáltatók képviseletében
- Sebastian Boden, a Hydrogen Energy Partnerships Europe alelnöke, az Air Liquide a közlekedés képviseletében
- Aivars Starikovs, az EU nemzeti szövetségeit képviselő Lett Hidrogén Szövetség igazgatósági tagja
És csatlakoznak a jelenlegi igazgatósági tagokhoz:
- Sopna Sury, a Hydrogen Europe igazgatótanácsának elnöke, a Hydrogen COO, az RWE Generation energia képviselője
- Tejs Laustsen Jensen, a Hydrogen Europe igazgatótanácsának kincstára, a Brintbranchen igazgatója, az európai nemzeti egyesületek képviseletében
- Laurent Carme, az OPmobility műszaki igazgatója, a közlekedést képviselő
- Mark Wilson, a Hydrogen Technologies vezérigazgatója, Johnson Matthey az ipar képviseletében
- Marco Alverà, a Tree Energy Solutions vezérigazgatója a kkv-k képviseletében
- Nils Aldag, vezérigazgató, Sunfire a Techno Providers képviseletében
- Valérie Ruiz-Domingo, a Group Hydrogen alelnöke, ENGIE az Energy képviseletében
- Javier Navarro Espada, energiaügyi vezérigazgató, Aragónia az európai régiók képviseletében
Dr. Sopna Sury, a Hydrogen Europe Igazgatóságának elnöke így kommentálta az új kinevezéseket: „Nagyon örülünk, hogy új igazgatósági tagjainkat üdvözöljük a karámban, és alig várjuk, hogy mindegyikükkel együtt dolgozhassunk, hogy továbbra is vezéreljük a szövetség napirendjét a hidrogénpiac fejlesztése érdekében. mint a dekarbonizáció és az energiapiaci rendszerintegráció katalizátora. Köszönet illeti leköszönő igazgatósági tagjainkat, akik segítették a Hydrogen Europe és a szélesebb értéklánc virágzását.”
A Hydrogen Europe vezérigazgatója, Jorgo Chatzimarkakis hozzátette: „Nagy örömünkre szolgál, hogy megerősíthetjük motivált és lelkes tagjainkat. Együtt azon fogunk dolgozni, hogy megvalósítsuk a dekarbonizált és digitalizált EU kettős átmenetének ambícióit, csökkentve a stratégiai függőséget és biztosítva az európai gazdaságok fenntarthatóságát, jólétét, versenyképességét és ellenálló képességét.”
Az új igazgatótanács alig várja, hogy a következő intézményi mandátummal együtt dolgozhasson annak biztosítása érdekében, hogy a zöld megállapodásban meghatározott célkitűzések időben teljesüljenek egy virágzó európai ipari bázis mellett, amely munkahelyeket és növekedést teremt az európaiak számára.




